Aşka, Sevgiye Yolculuk

Sırlı bir yolculuğun kaşifleriyiz; ufkun kapısının tokmağına basan ya da kalbin yamaçlarından paraşütle seyir halinde ya da yeryüzü cennetinde bir gül bahçesinde, dikenleriyle bir gül.
Mutluluk da, mutsuzluk da insana has bir olgudur. Bazen de hayal kırıklıkları ve mutsuzluklara boğulur insan; lakin her iki kademenin bilinciyle bir duruş sergilemeyi bilmeliyiz.

Çevremize ve kendimize bakmasını bilip, gözlere ve gönüllere süzülen büyüleyici güzelliğin, sevginin, aşkın ruhumuza katabileceği güce ulaşabiliriz. Böyle bir bakış ve duyuş karşısında farklı bir edaya bürünürüz. Kalbimizin ritmi değişir, ancak sevgi diliyle canlı-cansız herşeyin üzerine yıldızlardan yağmurlar yağdırırız gönüllere…

Her yeni güne merhaba derken, kader bizlere yeni ve farklı sürprizler yaşatır ve o ana kadar göremediğimiz, tanıyamadığımız duygular ve yeni deneyimler yaşatacak bireyleri de beraberinde hayatımıza eklemler.
Hayatımız adeta sırlı bir yolculuk…
Bu yolculuk her an yeni kapılar aralatır geleceğe dair.

En uzun seyahatler bile bir adımla başlar. Sevgi ile atılmalı her adım ve zamanla büyüyüp çoğalmalı…
Bazen de yolumuz bizi bin bir çeşit çiçeklerle bezenmiş bir bahçeye götürür. Kokuları ve renkleriyle yüreğimize renk katan.

Bir serap halidir gülü sevmek ve dikenini göremeyecek enginlikte olmak. Çünkü dikene takılanlar Gül’den mahrum kalırlar. O halde bizler de dikenlerden arınmaya bakmalıyız. Hayat denen yolculukta ruh eşinin kusurlarını düzeltmekten ziyade, “ben bu kusurlarla nasıl yol alabilirim” diye yola çıkılmalı. Yoksa kendine benzetmeye çalıştıkça o dikenler her daim batar durur.

Gülün kokusu gibi farklı sesleri, şarkıları, şiirleri hayatımızın rengine sevgi ile aşk ile ilmek ilmek notalandırmalıyız.
Sevgiyle yaklaştığımız her dikenin güle, bin bir renkli çiçeğe dönüştüğüne şahit olabiliriz.
En güzel besteleri hayatımızın rengine sevgi, aşk ile notalandırmalı ve sevgi yankılanmalı kalbimizde, benliğimizde…
Hayat sevmektir, aşktır, özlemdir.
Her durumda, her koşulda güzellikler görmek, çareler bulmak…
Gül gibi her mevsim açsın sevgimiz. Sözlerimizle, tebessümlerimizle iyilikler açalım gönüllere.
Öfkeyi yok eden, nefreti bitiren, engelleri aşan sevginin gücüdür.
Sevginin solmaması için söylemekten asla geri durulmamalı; sevgi ile anlayışı yoldaş ederek yola devam edilmeli, her batan dikenle sarsılmamalı bu yolculuk ki yolumuz güllerle süslenmiş olsun.
Hayat sevgi ile yoğruldukça çiçeklerle bezendikçe güzelleşir daha bir anlamlı olur.
Sevgi en yüce gerçekliktir, bencilikten arındırılmalı. Her zorlukta bırakılıp gidilen bir şey değildir.
Kuru bir dava değildir sevgi; yıldızlar gibi sonsuza dek karanlıkta parlar.
Sevgi ile devam edilmeli ki yolumuz SEVGİ ve AŞK ile kalsın.

Bir cevap yazın